Сторінка логопеда

Добриніна С.М.             Добриніна Світлана Миколаївна

Вчитель-логопед  логопедичного пункту при

НВК СЗНЗ №26 м. Кіровограда

Освіта: вища, спеціальність – дефектологія, олігофренопедагогіка та логопедія

Кваліфікаційна категорія: вища

Звання: старший вчитель, методист

Педагогічний стаж роботи 40 років

Стаж роботи вчителем-логопедом 25 роки

Графік роботи логопедичного пункту на 2017-2018 н.р.

Понеділок                                   12.30 – 17.00

Вівторок                                      12.30 – 16.00

Середа                                         12.30 – 16.30

Четвер                                         12.00 – 15.30

Пятниця                                     12.30 – 15.00

Обстеження

·        Обстеження учнів для зарахування їх на логопедичний пункт проводиться з 1 по 30 вересня і з 1 по 30 травня.

·        Відомості подаються до управління освіти, у віддані якого перебуває логопедичний пункт.

·        Логопед обстежує дітей, які зараховуються у перші класи шкіл. З дітьми, що мають мовні порушення логопед проводить корекційні заняття.

Зарахування до логопедичного пункту та випуск

·        На логопедичний пункт зараховуються учні загальноосвітніх шкіл, що мають різні відхилення мовного розвитку, виявлені вчителем-логопедом.

·         На логопедичний  пункт насамперед приймають дітей мовні вади яких перешкоджають успішному навчанню. Мова навчання на логопедичному пункті визначається відповідно до закону України  про мови.

·         Прийом  учнів з вадами мови на логопедичний пункт проводиться протягом усього навчального року в міру звільнення місць.

·        Випуск дітей із логопедичного пункту проводиться  протягом усього навчального року після усунення в них дефектів мови.

Організація роботи

·        На логопедичному пункті одночасно працює 25-30 дітей. Заняття з ними, як правило, проводять у години, вільні від уроків.

·        Основна  форма організації навчально-корекційної роботи – групові, підгрупові  та індивідуальні заняття.

·         Наповнюваність груп 3-4 учня.

На логопедичному пункті комплектують такі групи:

·        з вадами письма, зумовленими порушеннями мовного розвитку,

·        з відхиленнями фонетичного і лексикограматичного розвитку (нерізко виражений загальний недорозвиток мови),

·        із заїкуватістю,

·        з вадами вимови окремих фонем,

·        з дизартрією, алалією, ринолалією.

·        По можливості до груп добирають дітей з однорідними порушеннями мови й одного віку.

·         Допускається комплектування груп учнів з різних класів.

Тривалість занять

·        Тривалість логопедичних занять для кожної групи - одна академічна година (45 хвилин).

·        З учнями, у яких наявні дизартрія, ринолалія або інші мовні дефекти, спричиненні порушенням будови артикуляційного апарату, проводять індивідуальні заняття 3 рази  на тиждень по 15-20 хвилин з кожною дитиною.

·        Результати логопедичних занять відмічають у мовній картці дитини.

Форми роботи з дітьми