Вступ до школи

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

__________________________________________________________________________________________________________

ВИМОГИ ДО ОСІБ, ЯКІ МОЖУТЬ РОЗПОЧАТИ
ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ В НВК №26

Початкова освіта здобувається відповідно до Закону України «Про освіту», як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року. Діти, яким на 1 вересня поточного навчального року не виповнилося шести років, можуть розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, якщо їм виповниться шість років до 1 грудня поточного року.  Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку (Закон України «Про освіту», стаття 12). Для дітей з особливими потребами тривалість здобуття початкової освіти може бути подовжена.

Базова середня освіта здобувається, як правило, після здобуття початкової освіти. Діти, які здобували початкову освіту, на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття базової середньої освіти цього ж навчального року. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти за інших умов.

Профільна середня освіта здобувається, як правило, після здобуття базової середньої освіти. Діти, які здобули базову середню освіту та успішно склали державну підсумкову атестацію на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття профільної середньої освіти цього ж навчального року. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття профільної середньої освіти за інших умов.

Відповідно до наказу МОН України від 16.04.18 р. №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» та на виконання постанови КМУ від 13.09.17 р. № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» (п.11-13) в НВК 26 здійснюється зарахування /відрахування учнів до/зі складу закладу освіти через накази по школі та відповідні записи в Алфавітній книзі – на підставі заяв батьків учнів (законних представників).

При зарахуванні здобувача освіти до 1 класу батьки (законні представники), надають:

-                     заяву (встановленого школою зразка) одного з батьків (законних представників) на ім’я директора про зарахування дитини до школи;

-                     копію свідоцтва про народження дитини;

-                     згоду на обробку персональних даних;

-                     медичні документи про допуск учня до дитячого колективу (довідка встановленого зразка) та карту щеплень.

Зарахування дитини з особливими освітніми потребами до спеціального класу здійснюється на підставі доданого до заяви про зарахування висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування школи. Комплектування 1-х класів завершується 31 серпня поточного року.

При зарахуванні учнів протягом навчального року на всі ступені навчання батьки (законні представники), надають:

-                     заяву (встановленого зразка) одного з батьків (законних представників) на ім’я директора про зарахування дитини до школи;

-                     копію свідоцтва про народження дитини;

-                     згоду на обробку персональних даних;

-                     медичні документи та карту щеплень;

-                     особову справу з попереднього місця здобуття освіти.

Зарахування до 10 класу закладу освіти відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 9 класу, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти. Відповідно до наказу МОН від 28.11.19 р. № 1493 рішення про вибір профільного предмета (профільних предметів) приймає заклад освіти, враховуючи освітні потреби учнів. Для зарахування учнів до 10-х профільних класів (ІІІ ступінь навчання) незалежно від їх місця проживання необхідні такі документи:

-                     заява батьків (законних представників) учня;

-                     згода на обробку персональних даних;

-                     копія паспорта у формі ID – картки;

-                     копія свідоцтва про базову освіту;

-                     медична довідка /картка/ про стан здоров'я учня встановленого зразка, карта щеплень.

Комплектування профільних 10-х класів завершується 31 серпня поточного року. Всіх учнів та їх батьків (законних представників) адміністрація школи обов’язково знайомить із Статутом школи, іншими розпорядчими та нормативними положеннями, що діють у школі. Переведення учнів з одного профільного класу до іншого проводиться за бажанням учня та за погодженням з батьками (законними представниками) у перший місяць (вересень) навчання в 10-х класах.